Підтримка, гарний настрій, душевний спокій і рівновага , зниження рівня стресу – це те , що так необхідно усім у цей непростий для країни період, і це все можуть подарувати нам щирі обійми, адже вони своєрідний спосіб психологічної підтримки. Обійми, які тривають від 20 секунд і довше, мають терапевтичний ефект, який позитивно позначається на нашому організмі і допомагає протистояти хворобам. Обійми не тільки зменшують синтез гормону стресу кортизолу, але також збільшують секрецію серотоніну, який пов’язаний з покращенням настрою та відчуттям щастя. Все це призводить до заспокоєння нервової системи, а також покращує емоційне тло. Психологи стверджують, що для виживання людині потрібно обійматися 4 рази на день, для підтримки – 8 разів, а для особистого зростання та розвитку – 12 разів. Особливо корисними є обійми для дітей. У дітей, яких обіймають часто, краща концентрація уваги, міцнішає пам’ять, а також є вища стійкість до стресу, та, як правило, такі діти виростають доброзичливими й толерантними людьми.
Звісно, кожен вік дитини має свої особливості щодо сприйняття люблячих обіймів. Приміром, до п’яти років діти потребують частого тілесного контакту з батьками, адже в цей період життя вони є дуже чутливими і спілкуються переважно на емоційному рівні. Тому обіймати малечу рекомендується в будь-який момент та в будь-якому настрої — коли вони радісні, спокійні чи засмучені.
У віці від п’яти до дев’яти років починається самопізнання внутрішнього «я» і тому дитина може сприймати будь-які дотики неохоче. Тож перед тим, як обіймати краще запитати дозволу, якщо дитина роздратована , спочатку слід поговорити з нею та втішити словами, а вже потім застосовувати обійми як заспокійливий засіб.
Підлітки взагалі впускають сторонніх у власну зону комфорту досить неохоче, тому щирі, бажані обійми можливі тільки з тими, кого вони вважають справді близькими людьми. На жаль, часто буває так, що батьки перестають належати до цієї категорії. Разом з тим батькам слід розуміти, що лише задовольнивши потребу підлітка в емоційному контакті, вони можуть вимагати від нього дисципліни та самостійності. Отже, треба передусім стати для своєї дитини близьким другом, тоді й обійми будуть дієвим інструментом у вихованні.
Обіймайтеся щиро і безкорисливо ( щоправда, краще спершу спитати дозволу) і нехай ці обійми будуть наповнені щирими емоціями та світлими почуттями, щоб кожен такий момент дарував щастя!
Сьогодні, незважаючи на тривогу і похмуру погоду у ДНЗ ” Теремок” було особливо тепло і затишно від щирих , дружніх обіймів.