” Щоб пожинати добро, його потрібно посіяти”
З метою формування в дошкільнят ціннісних орієнтацій, розширення знань про доброту, її значення в житті людини та стимулювання дітей до добрих вчинків, практичний психолог Щербанік І.В. з дітьми старшого дошкільного віку провела профілактиче заняття “Квітка добра”.
У ході заняття діти допомогли феї Добринці скласти ” Квітку добра”,виконуючи практичні завдання “В якому вчинку живе добро”, “Ввічливі слова”, “Стежки доброти”, “Магічна свічка”,” Баночка добрих вчинків”, обговорювали життєві ситуації та вчились робити висновки.
Приєднуйтесь і ви до цього доброго, чудового свята. Адже це так просто – посміхніться прохожому, обійміть батьків або друга, зробіть комплімент колезі або керівнику, зателефонуйте друзям і скажіть їм, які вони чудові, переведіть бабусю через дорогу, але тільки ту, якій точно треба на іншу сторону проїзної частини, змайструйте і повісьте на вулиці годівницю для птахів, нагодуйте бездомне кошеня чи цуценя…
І цей список можна продовжувати довго. Все це займе мало часу і зусиль, але ефект буде колосальним. Адже з кожним таким, простим по суті, стає вчинком комусь краще, а значить – і більше доброти в світі. І важливо пам’ятати, що такими справами – проявами чуйності, симпатії, щедрості, дружелюбності, любові, благородства – ми вчимо робити добро і наших дітей.
Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів, так званих гормонів щастя, також відомих як природне знеболювальне. Крім того, ендорфіни мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Виявляючи чуйність, ми відчуваємо фізичне полегшення, відчуваємо себе менш самотньо, оточуючі викликають у нас менше неприязні. Нарешті, чуйність супроводжується душевним піднесенням, яке межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, що регулює наш настрій.
Справжня доброта – це коли ви робите хороші вчинки просто так і не чекаєте подяки та доброти у відповідь. Треба донести своїй дитині, що добро може повернутися не через ту людину, на яку було спочатку направлено.
І, звичайно ж, бажано творити добро щодня, а не лише сьогодні – Всесвітній день Доброти.