Материнство – особливий вид щастя.Водночас це велика праця , яка забирає фізичні і емоційні сили. Тому так важливо не забувати знаходити час для себе і наповнювати свій ресурс.Адже тільки тоді, коли мама сама спокійна, задоволена життям та відносинами у родині, живе у гармонії з собою та оточенням, має нормальну самооцінку, вона може створити люблячу атмосферу для своєї дитини. Пам’ятайте: дитині потрібна не ідеальна мама, а справжня та щаслива!
Якщо образно уявити, є два види втоми у людини: фізична та емоційна. Відповідно, щоб добре почуватися, потрібно наповнювати і свій фізичний, і свій емоційний ресурс. Кожен окремо та вчасно. Ну і якщо про свій фізичний ресурс жінки менш – більш дбають, то про свій емоційний ресурс згадують часто в останню чергу.
На що ж центнерами витрачається емоційний ресурс матерів?
✦ Він йде на постійний контакт із дитиною або з кількома, на розмови, пояснення, вислуховування, співпереживання, захоплення, емоційну підтримку, похвалу.
✦ На контейнерування дитячих і не лише дитячих емоцій. Це коли треба мільйон разів на день втішити, пошкодувати, підбадьорити, прожити разом злість, смуток, фрустрацію, страхи, тривогу, образу.
✦ На переробку власних емоцій, яких протягом дня змінюються десятки. Дитина впала-вдарилася, вибігла на дорогу, захворіла – висока температура, влаштувала істерику, дивно поводиться, непорозуміння з чоловіком, або з мамою, або з подругою. Проблеми з грошима чи по роботі ну і так далі.
✦ На витримування величезної відповідальності. Не багато-не мало, а ЖИТТЯ дитини довгий час буквально знаходиться в руках матері. Годувати дитину вчасно та правильною їжею (вмовити її з’їсти це), бо здоров’я дитини теж мамина відповідальність.
✦ Для того, щоб генерувати ідеї. Ну так, піти гуляти – це також ідея. Запросити гостей та придумати цікаві заняття на вечір, придумати якийсь виріб зробити і що подарувати на день народження бабусі – це все, як правило, робить мама.
✦ На організацію ВСЬОГО! Організувати дітям навчання, дитячий садок, гуртки, гостини, театри, музеї, поїздки до бабусь, у походи, змагання, виступи тощо. Ось це все пов’язати один з одним, додати сюди тяганину із медичними обстеженнями, аналізами, довідками, походами до поліклініки. У все це вписати ще стосунки з чоловіком та особистий час лише для двох, роботу, своє дозвілля, навчання, зустрічі з друзями. Хто головний організатор, модератор і, як правило, виконавець цієї купи побутових повсякденних завдань? Мама!
Отож , як наповнювати свій ресурс і де брати для цього час, щоб потім ділитися ним із дітьми, родиною, друзями?
Знаходьте час для себе
Не має значення, що ви будете робити. І навіть спочатку може дійсно будете лежати та дивитися на стелю. Хоча цього ніхто не зрозуміє, але ви матимете свій час. Згодом з’являться ідеї його продуктивного використання. І ,може ,ви навіть почнете вчити іноземну мову, оновлювати свої професійні знання, читати книги, чи просто захочете передивитися всі ті фільми, які назбиралися за останні роки.
Давно відомий факт, що навчити дитину чого-небудь простіше не дресируючи її, а показуючи на власному прикладі.
Щоб дитина була щасливою, їй не обов’язково отримувати побутове обслуговування на вищому рівні. Потрібно бачити лад і гармонію в сім’ї, щасливих батьків, теплі стосунки між ними;
щоб прищепити дитині здоровий спосіб життя, любов до спорту, правильний режим харчування не потрібно її насильно водити в гуртки та секції або змушувати їсти броколі. Досить самій почати робити зарядку або загартовуватися;
розповідаючи про шкоду куріння та алкоголю, перш за все, відмовтеся від цього самі;
щоб виростити малюка допитливим і освіченим, не змушуйте його вивчати книги. Почніть читати самі, розвивайтеся, навчайтеся;
навчити доброти, турботі, співчуттю можна на прикладі ставлення до своїх батьків, друзів , оточуючих.
Дбайте про себе та любіть себе, адже це один із способів турботи про дитину!
Діти старшого дошкільного віку, готуючись до свята, пригадали як можна порадувати маму, якими лагідними словами можна називати маму, а також кожен намалював портрет своєї матусі.