Коли здається, що радіти нічому, що світ навколо втратив кольори, заведіть «Щоденник подяки». Проста вправа підсвітить хоч і найдрібніші, але світлі моменти життя, допоможе зберегти сили, подарує відчуття спокою.
Не забувайте вписувати у щоденник і себе — дякувати собі за смачний обід, новий цікавий досвід або час для хобі.Звичка дякувати собі – це доволі важлива та ефективна техніка. Ми фокусуємося на позитиві й ніби заземлюємося в теперішньому. Вести щоденник вдячності – це одна із можливостей краще зрозуміти себе, прислухатися до своїх емоцій. Також це впливає на самооцінку та любов до себе.
Дякувати можна не лише за хороші вчинки чи допомогу, можна дякувати людям й за отриманий досвід, а це шлях до формування позитивного мислення.Людина, яка спрямовує свою увагу на позитивні сторони життя, менш схильна до стресів і ефективніше знаходить вихід із різних ситуацій. Окрім того, вона виносить із цих ситуацій життєві уроки як ресурс для розвитку. ( ” Я вдячна, що ти знайшла можливість бути поряд, це дало мені сили здолати труднощі ” ; ” Я вдячна, що ти мені відмовила в допомозі, бо я зрозуміла, скільки можу і вмію сама”)
Тож на вдячність можна перевести майже будь-який досвід. І це допоможе прожити його і рухатись далі у майбутнє.
Коли ми вдячні, ми визнаємо цінність людини, а коли вдячні нам, ми відчуваємо свою цінність.
Відчуйте самі й донесіть до дітей, що вдячність має потужну енергетичну силу. Для цього маємо навчитися й навчити дітей помічати добро, яке люди щодня привносять у наше життя, і дякувати за нього. І не важливо, що це — усмішка, послуга, подарунок, підтримка, допомога тощо. Покажімо також дітям, що є багато способів подякувати — слова, добрі справи, подарунки, особливе ставлення.
Пам’ятайте : навчити дитину дякувати можна тільки на власному прикладі. Діти схильні наслідувати те, що бачать удома. Не забувайте дякувати дітям за допомогу, чоловіку або дружині за смачну вечерю, , продавцю за доброзичливість. Не соромтеся дякувати дітям і помічайте будь-які дрібниці з боку малюка. Сам позбирав іграшки без нагадування,або нагодував папужку,розклав тарілки на стіл , приніс вам серветку . Ви помітите, як змінюється ваша дитина, як їй самій захочеться робити більше добрих справ.
Подяка зміцнює команду та дає відчуття причетності до чогось спільного та великого. Вдячність робить місце роботи більш комфортним та мотивує людей працювати краще. Подяка та визнання у роботі можуть бути більш ефективним засобом мотивації. Саме тому, практичний психолог Щербанік І.В провела з педагогами вправи “Баночка вдячності”, ” Я дякую тобі за…” І сердечне ДЯКУЮ кожен сказав нашим Захисникам за можливість працювати і бути разом!