“Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди ” (Джордж Бернард Шоу)
Толерантність – це в першу чергу повага, розуміння,визнання рівності інших, відмова від домінування чи насильства. Бути толерантним означає бути сильним і, найголовніше, людяним.
Вторгнення росії в Україну змінило ставлення людей один до одного. Війна згуртувала українців навколо спільної мети, проте як би це парадоксально не звучало, налагодження соціальних контактів одне з одним стало важчим. Адже кожен із людей нині має власну історію війни. Тому потрібно бути більш чутливими та обережними у спілкуванні як з військовими, так і з цивільними.
Про ” Толерантність в умовах війни” говорили сьогодні педагоги ДНЗ №6 “Теремок” з практичним психологом Щербанік І.В. Зустріч відбулася у форматі ” Круглого столу”.
Педагоги склали ” Квітку толерантності”, яка характеризувала риси толерантної людини. Психолог розказала про значення “безбар’єрності” , “доступності”, чи “інклюзивності”, також проінформувала про посібник ” Довідник безбар’єрності”, створений за ініціативою першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Довідник розповідає, як говорити з повагою до людей, як писати та звертатися, щоб все суспільство не створювало штучних бар’єрів та виключень «Довідник безбар’єрності» – проєкт із відкритим кодом: його електронна версія регулярно збагачується новою актуальною інформацією. Видання «розмовляє» українською жестовою мовою, а для користувачів, які мають порушення зору, зроблено аудіодискрипцію кожної публікації.
За допомогою вправи «Я-повідомлення» та«Ти-повідомлення» педагоги вправлялися проявляти толерантність у спілкуванні. Також обговорили питання виховання толерантності у дітей, використовуючи вправи ” Усі ми різні”, ” Компліменти” та ін., мультфільми та казки про толерантне ставлення до інших.